Šport

ČETRTI KROG ŠAHOVSKE LIGE ZPS-GRADEX

Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja je 10. maja 2022 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo zaključni četrti krog šahovske lige ZPS-Gradex. Turnir pa so posvetili v spomin na odličnega šahista in prvega predsednika društva Jožeta Radeja. Zaključnega kroga se je udeležilo 19 šahistov iz šestih pokrajinskih društev Zveze.

Prvo mesto je osvojila ekipa DP Ljubljana (15), druga je bila DP Koper (11), tretja DP Celje (9), četrta DP Maribor (8,5), peta DP Novo mesto (5,5), šesta pa DP Kranj (3,5). Dodamo naj, da vse ekipe niso nastopile v popolni postavi. Zmagovalni pokal posamično je osvojil Edo Planinc – DPLJ (6,5), drugo mesto je zasedel Radoslav Matič – DPCE (6), tretje pa Janko Koren – DPNM (5).