Šport

NAŠI RIBIČI OB KONCU TEKMOVANJA DRUGI

Naše društvo je 28.junija 2018 organiziralo zadnje 4. kolo s katero smo zaključili ligaško ribiško tekmovanje za sezono 2018. Četrto kolo z zaključkom lige je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije in sodelovanjem Ribiške družine Laško pripravilo naše društvo. Tekmovanje je bilo na ribniku Marof (Mrzlo Polje ) pri Dobju, ki je v lasti Ribiške družine Laško. Tekmovanja se je udeležilo 26 ribičev iz sedmih pokrajinskih društev Zveze. Naši ribiči so tekmovali izvrstno in na tekmovanju osvojili prvo mesto. Kdo je kralj med slovenskimi Ribiči invalidi je znova dokazal svetovni podprvak Rudi Centrih, skupaj z ulovljenim kapitalnim amurjem je tokrat nalovil kar 16.250 gramov, drugi je bil Boštjan Javernik iz DP Koroške (6.140 g), tretji pa Boško Božič iz DP Istre in krasa (5.510g).

Ekipno so bili najboljši na 4. kolu DP-JZŠ, drugi so bili DP-Podravja in tretji DP-Koroške. Zmago so si za leto 2018 priborili ribiči iz DP-Podravja, Drugo mesto je pripadalo DP-jugozahodne Štajerske, tretje mesto pa so osvojili ribiči iz DP-Prekmurja in Prlekije. Posamično je bil v letu 2018 najboljši Rudi Centrih drugi je bil Franc Simonič in tretji Boštjan Javernik. Pri rezultatih ribičev, ki tekmujejo v treh sektorjih, o razvrstitvi odločajo najprej točke, nato pa teža ulovljenih rib. Prisotne sta ob zaključku ribiške lige pozdravila predsednik društva  Janez Hudej in vodja športa pri Zvezi paraplegikov Slovenije Gregor Gračner, ki se je društvom zahvalil za sodelovanje in organizacijo posameznih tekem, najboljšim ekipam in najboljšim ribičem paraplegikom in tetraplegikom čestital za uvrstitve, nato pa podelil pokale.

Janez Hudej