Šport

DAN PROSTOVOLJSTVA

 V Celjskem mladinskem centru (MCC), se je 22. aprila 2022 odvil že 17. festival PROSTOVOLJSTVA, na katerega smo bili, kot neprofitna organizacija, ki sodeluje z mnogimi prostovoljci, vabljeni tudi predstavniki našega Društva. Festivala smo se z veseljem udeležili saj smo imeli priložnost navezovanja stikov z drugimi prostovoljnimi organizacijami in prostovoljci, ki bi morda bili pripravljeni roko pomoči nuditi tudi pri nas. Po najboljših močeh smo predstavili društvo ter pokazali javnosti kaj vse izvajamo v okviru posebnih socialnih programov, s pomočjo katerih skušamo na inovativen način razbijati stereotipe hendikepa.

Na stojnici smo predstavili tudi različne pripomočke za šport invalidov, kot sta ročno kolo in monoski, kar je še posebno pritegnilo zanimanje obiskovalcev. Mnogo zanimanja so pokazali tudi otroci, katerim smo skušali v kratkem času tem bolj približati in predstaviti invalidnost v nekoliko drugačni, bolj pozivni luči. Odziv udeležencev je bil izredno pozitiven in veselimo se novih srečanj in dogodkov, na katerih bomo lahko predstavili društvo ter uspehe naših članov, vsaj pol tako uspešno, kot smo to storili na festivalu prostovoljstva.

Ina Mastnak