Šport

ZAKLJUČEK LIGE ZPS V KEGLJANJU

S turnirjem za 25. pokal Občine Domžale in 4. krogom v kegljaški ligi ZPS, se je v soboto 22. aprila na kegljišču v Kamniku zaključila ligaška sezona 2022/2023. Tokratno tekmovanje je organiziralo DP Ljubljanske pokrajine. Sodelovalo je 36 kegljačic in kegljačev iz osmih pokrajinskih društev v ekipni in treh posamičnih kategorijah. Med sodelujočimi je bilo tudi tokrat DP jugozahodne Štajerske. Kegljači našega društva tokrat nismo imeli najboljšega dne, saj smo v ekipni konkurenci zasedli šele 5. mesto. Med posamezniki sem samo Aleš Povše uspel doseči stopničke v najmočnejši kategoriji moških s 3. mestom.

Na prva tri mesta med ekipami so se sicer uvrstile ekipe DP Novo mesto, DP Podravje in DP Ljubljana. Podeljene so bile tudi medalje in pokali za ligaške dosežke. Tudi v ligaškem tekmovanju je zmagala ekipa DP Novega mesta pred DP Podravja, na 3. mesto pa smo se uspeli uvrstiti kegljači DP jugozahodne Štajerske. Med tetraplegiki pa sem uspel v ligaškem tekmovanju zmagati Aleš Povše. Ostali naši kegljači niso dosegli stopničk. 6. maja nas na kegljišču Golovec v Celju čaka še posamično državno prvenstvo in s tem bodo tekmovanja za to sezono zaključena. Več o rezultatih tekmovanja v Kamniku  in ligaških uvrstitvah pa v prilogah.

Aleš Povše