Šport

V TREH LILIJAH SMO IGRALI KOŠARKO

V četrtek 25.10. smo v športni dvorani Tri lilije v Laškem odigrali prijateljsko tekmo v košarki na vozičkih. Dogodek  je organizirala Thermano Laško skupaj z našim društvom. Naši nasprotniki so bili zaposleni iz podjetja Thermana in igralci članske ekipe Košarkarskega kluba Zlatorog Laško. Za začetek smo udeležencem predstavili pravila košarke na vozičkih in nato odigrali nekaj minut, da vidijo kako vse skupaj poteka. Nato smo zaradi enakovrednega boja sestavili dve mešani ekipi, ki sta se pomerili med sabo. Kljub temu, da so košarkarski profesionalci, so imeli igralci košarkarskega kluba vsaj v začetku precej težav že s tem, da zadenejo koš, kaj še le s samim obvladovanjem košarkarskih vozičkov. Komičnih vložkov in zabavnih trenutkov seveda ni manjkalo. Upajmo, da žulji, ki so si jih priigrali, ne bodo vplivali na njihove treninge in tekme.

Zaigral je tudi njihov trener Christopher Thomas, ki je v preteklosti kot pomočnik trenerja služboval v slovenski reprezentanci in v NBA klubih Chicago Bulls, Golden State Warriors in Utah Jazz. Žal se nam na igrišču ni pridružila trojica temnopoltih košarkarje. Vsi trije so namreč zelo vraževerni in verjamejo, da bi se jim s tem ko sedejo na invalidski voziček, v prihodnosti sigurno zgodilo kaj slabega. So pa pridno navijali. Rezultat tokrat ni bil v ospredju, smo pa dobili povabilo, da se udeležimo kakšne njihove tekme. Prva bo na sporedu že v soboto 3.11. ob 19:00 uri. Tudi mi smo jih povabili na naše tekme, ki jih bomo odigrali 16.12.2018 prav tako v dvorani Tri lilije v Laškem. Sledilo je še obvezno fotografiranje in dogovor, da vse skupaj čim prej ponovimo.

Aleš Povše