Šport

CELJANI POVEČALI PREDNOST

Po treh kolih Štajercem uspelo povečati prednost pred Korošci, neposrednimi tekmeci za naslov državnega prvaka, od 23,93 točk na 176,61 točk. Tretje kolo ekipnega tekmovanja v atletiki je bilo v Celju na atletskem stadionu Kladivar. Tekmovanje je vodila sodniška služba Atletskega kluba Kladivar z gospodom Vladom Žirovcem na čelu.

Razmere za tekmovanje so bile zaradi vročine težje, a tekmovanja se je kljub temu udeležilo 36 tekmovalcev iz šestih pokrajinskih društev. Najboljši rezultat je uspel Henriku Planku v metu kopja, skupina F52. Za rezultat 15,79 m je prejel 849,84 točk. Jožetu Fleretu pa je ponovno uspel dober met diska v skupini F51. Za rezultat 10.52 m  je prejel 798,79 točk. Omeniti moramo še odličen rezultat v vožnji na 200m, ki ga je dosegel povratnik na atletske steze Damjan Hovnik. Za rezultat 40.97 sekund je prijel 732,73 točk.

O zmagovalcu bo odločala zadnja tekma, ker prednost Štajercev pred Korošci, ki so si jo priborili po tretjem krogu tekmovanja na domačem stadionu v Celju še ne zagotavlja končne zmage. Udeležba tekmovalcev po ekipah: CE-12, SG-6,  MB-5, LJ-5, MS-4, GO-4.

Hudej Janez