SREČANJE Z OTROKI VRTCA HUDINJA

V sredo 19. junija 2019 sva imela člana društva  Simon Gračnar in Gregor Janežič  prav posebno nalogo. Košarko na vozičkih in slikanje z usti predstaviti naši najmlajši populaciji, tri in pet letnim otrokom iz vrtca Tončke Čečove na Hudinji. Najprej so naju sprejele vzgojiteljice vrtca in nama povedale da bodo prišle najprej dve skupini tri leta starih otrok in kasneje še dve skupini pet let starih malčkov. Na začetku so delovali malce prestrašeno, po najini kratki predstavitvi, pa so se tudi otroci sprostili in nama zastavili nekaj vprašanj. Na koncu pa so z velikim veseljem poskusili zadeti mini koš iz Simonovega košarkarskega vozička. Tudi nekaj pogumnežev se  je le  poskusilo, kako je slikati z usti. Tako je hitro minilo druženje z najmlajšo skupino. Kasneje so prišli k nama še otroci, ki se jeseni odpravljajo že v šolo.

Bila je zelo velika razlika, saj so otroci  bolj zgovorni in radovedni. Imeli so  ogromno vprašanj, od tega kako jaz vozim voziček, kako jem, kako  grem v posteljo, kako Simon vozi avto in še in še. Z veseljem so se usedli na voziček in metali na koš. Zelo radovedni so bili kako jaz slikam in z veseljem so poskusili naslikati najprej nekaj z usti, potem pa kakor je njim bližje in lažje z rokami.  Na koncu dopoldanskega druženje, ki je minil zelo hitro, sva bila vesela, da sva otrokom prikazala nekaj novega, malo drugačnega. Vzgojiteljice pa so povedale da je za otroke to posebno doživetje in da se bodo o tem dnevu še veliko  pogovarjali. Upajmo da bo takšnih srečanj še več, da otrokom predstavimo, naš način življenja in jih opozorimo na previdnost.

Gregor Janežič