Interesne dejavnosti

ČETRTI OBČINSKI BAZAR »GIBANJE ZA VSE«

Občinski bazar v Štorah je potekal 20. junija 2019 v Športnem parku lipa v Štorah. Namenjan je predstavitvi lokalnih društev in njihovih dejavnosti. Tako so  se tokrat predstavila številna društva iz Štor: Prostovoljno gasilsko  društvo, Kork,  Društvo upokojencev, Konjeniško društvo, ŠD Kovinar, Društvo vinogradnikov in kletarjev »Polič«, Strelsko društvo Kovinar. Svoje dejavnosti pa so  poleg Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske predstavili  še:  Občina Štore, Ljudska univerza Celje, Dom Lipa Štore, Zdravstveni dom Celje, Višja zdravstvena šola Celje, Knjižnica Celje, Medobčinsko društvo delovnih invalidov Celje, Regijsko študijsko središče Celje. Na številnih stojnicah so društva predstavila svoje dejavnosti, možno je bilo degustirani vino, prelistati kakšno knjigo, si izmeriti krvni tlak, holesterol in sladkor v krvi, ogledati gasilska vozila in še marsikaj.

Kuhal se je tudi bograč za vse udeležence in za konec je prireditev popestril še ansambel »Veseli jahači« za zaigranimi melodijami. Naše društvo si je tokrat stojnico delilo z Višjo zdravstveno šolo Celje. Predstavili smo se z izbranimi ročnimi deli naših članic, z gradivom, ki predstavlja naše dejavnosti. Tudi tokrat smo predstavili projekt Sopa, za zdravo rabo  alkohola. Najbolj pestro  je bilo v prvih urah,  ko so  bazar obiskali  številni otroci iz bližnje šole, popoldne pa je mimo prikolesarila tudi karavana kolesarjev na dirki po Sloveniji. Prireditve se bomo z veseljem še udeležili, upamo samo, da bo prihodnjič malo  manj vroče.

Aleš Povše