Šport

ŠPORTNIK CELJA 2019

V  ponedeljek 27.01.2020,  je v Veliki dvorani Narodnega doma  v Celju, potekala, že 52 prireditev Športnik Celja  2019. Prireditev, ki sta jo odprla si je ogledalo mnogo znanih športnih imen. Celje se lahko pohvali, da je najbolj športno mesto v Sloveniji, saj ima največ športnih površin na prebivalca ima največ kategoriziranih športnikov na število prebivalcev. O najbolj športnem mestu pa govorijo sami po sebi predvsem vrhunski tekmovalni rezultati športnikov celjskih klubov na tekmovanjih najvišjega ranga, enako velja tudi za športnike invalide. Slavnostna govornika na prireditve sta bila predsednik Športne zveze Celje in podžupanja Breda Arnšek. Za res odlično glasbo in razpoloženje je poskrbela glasbena skupina Gimnazije Center Celje, The Šlagers.

Letos so posebno priznanje za športne uspehe invalidov prejeli:

– Franček Gorazd Tiršek 3. mesto, svetovno prvenstvo, streljanje R4-10m zračna puška v skupini SH2
– Ekipa ribičev, za naslov ekipnega državnega prvaka v športnem ribolovu
– Ekipa atletov, za naslov ekipnega državnega prvaka v atletiki

V moški konkurenci je naslov naj športnika osvojil deskar Tim Mastnak, ki je lani osvojil naslov svetovnega podprvaka in mali kristalni globus v svetovnem pokalu. Drugo in tretje mesto sta osvojila plezalec  Jernej Kruder in atlet Luka Janežič. Na dvainpetdeseti prireditvi  je bila za najboljšo športnico razglašena judoistka Tina Trstenjak, druga je bila njena klubska kolegica Klara Apotekar, ki je v preteklem letu postala evropska prvakinja v judu in tretja atletinja Martina Ratej. V moštvenih športih sta prvi mesti osvojili rokometni klub  RK Celje PL in ženski košarkarski klub ŽKK Cinkarna Celje za odmevne rezultate v evropski in regionalnih tekmovanjih.

Janez Hudej