NARAVOSLOVNI DAN ZREČE

V torek, 11. 2. 2020, smo člani Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske obiskali Osnovno šolo Zreče. V okviru naravoslovnega dne smo z učenci preživeli lep dopoldan. Ob sproščenem druženju, so devetošolci lahko spoznali šport na invalidskem vozičku,  postopke oživljanja ob izgubi zavesti   in zgodbo ponesrečenca v prometni nesreči. Učenci so bili razdeljeni v tri skupine. Vsaka skupina je bila na eni od treh delavnic.  Prva skupina je bila na predavanju iz prve pomoči, druga skupina je v telovadnici preizkušala športne vozičke za košarko in kolesarjenje, tretja skupina pa je imela razgovor o življenju na invalidskem vozičku. Skupine so se potem menjavale, tako, da je vsaka enkrat bila na eni delavnici.

V telovadnici so šport paraplegikov predstavili Vinko Hren, Simon Gračnar in Nenad Stojaković. Nenad je kot nekdanji reprezentant v rokometu in dober promotor športa še posebej motiviral mlade učence, da se ukvarjajo s športom. Razgovor z učenci pa je opravil Janez Hudej, ki jim je predstavil pomen prometne varnosti, življenje na invalidskem vozičku in težave, napr. arhitekturne ovire, s katerimi se invalidi soočajo v vsakodnevnem življenju. Z učenci in učitelji Osnovne šole sodelujemo že več let. Vedno so se izkazali kot prijetni in dobri gostitelji, zato upam, da bo sodelovanje ostalo.

Mnenja učencev, ki so bili na delavnici navdušeni:

Janez Hudej