Šport

ZAČETEK 25. SEZONE EKIPEGA TEKMOVANJA V ATLETIKI

Prvo kolo ekipnega tekmovanja v atletiki je bilo v Mariboru na atletskem stadionu Poljane. Razmere za tekmovanje so bile več kot idealne, tekmovanje je pod vodstvom Sodnika Roberta Herga potekalo hitro in tekoče. Tekmovanje, ki se ga je udeležilo 33 tekmovalce iz petih pokrajinskih društev, je potekalo v osmih disciplinah. Štirih metalnih (Disk, kopje, kij, krogla) in štirih vožnjah (100, 200, 400 in 800m).

Najboljši rezultat je uspel Henriku Planku v metu kopja v skupini F52. Za rezultat 15.51 m je prejel 834,77 točk. Zelo dober rezultat pa je uspel tudi Damjanu Hovniku v vožnji na 100 in 200m. Po prvi tekmi je vodstvo za 306,85 točk prevzela ekipa DP jugozahodne Štajerske pred DP Koroške. Tekmovanja se je udeležilo 33 tekmovalcev iz petih pokrajinskih društev. Udeležba tekmovalcev po ekipah: CE-9, MS-7, MB-6, LJ-6, SG-5.

Janez Hudej