Šport

ŠAHISTI ZASKLJUČILI LIGO NA DRUGEM MESTU

Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja, je 30. septembra 2020 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo četrti krog šahovske lige ZPS-Gradex, hkrati je bil to tudi 25 memorial v spomin Jožetu Radeju. V memorialnem delu je Radosav Matič osvojil tretje mesto za prvim Pinter Francom, ki je prejel prehodni pokal in drugim Gajič Ljubišo. V ekipnem delu je sodelovalo 5 ekip. Naše društvo je zasedlo tretje mesto za DP Ljubljana in DP Maribor.

Rezultati vseh štirih kol so zadostovali, da je naše društvo osvojilo skupno drugo mesto, za DP Ljubljana in pred DP Maribor. Ob koncu je vse prisotne nagovorila podpredsednica Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja Martina Glavič, ki je tudi podelila pokale ob zaključku lige.

Franc Ivenčnik