ZAČELI Z DVEMA PORAZOMA

Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je v športni dvorani Tri lilije v Laškem organiziralo v nedeljo 9. maja 1. krog v košarkarski ligi na vozičkih ZPS BAUERFIND. Tudi letos v ligi nastopajo štiri ekipe. Še kako se je poznalo, da so nekateri igralci prišli na prve tekme brez treninga in niso mogli pokazati vsega kar znajo. Naša ekipa DP Celje Thermana tudi to sezono igra pod imenom sponzorja Thermane Laško.

Žal na prvih dveh tekmah nismo uspeli odigrati kot znamo in smo morali premoč priznati tako ekipi DP Podravja z 64 proti 49 kot tudi združeni ekipi DP Gorenjske in DP Dolenjske z 61 proti 40. V zadnjem srečanju sta se pomerili še ekipi DP Podravja in DP Ljubljane. Tokrat so zmagali Štajerci z 71 proti 41. Naslednji krog bo konec maja odigran v organizaciji DP Ljubljana, ko bomo proti domačinom poizkušali prvič zmagati.

Aleš Povše