Šport

RUDI CENTRIH ZMAGOVALEC 17. ČURČIJEVEGA MEMORIALA V ŠPORTNEM RIBOLOVU

Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja je 9. septembra 2021 organiziralo 17. memorial Vlada Čurčija v športnem ribolovu. Tekmovanje je v sodelovanju z Ribiško družino Brestanica – Krško potekalo ob ribniku Raztez pri Brestanici. Udeležilo se ga je  18 ribičev iz šestih pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije. Po pretečenem času za ribolov in tehtanju ulova je sledila razglasitev rezultatov in podelitev pokalov, ki jih je podelil Mirko Sintič. Vsem se je zahvalil za udeležbo, predvsem pa Ribiški družini Brestanica – Krško za vso pomoč in dobro izvedeno tekmovanje.

Največ rib je ulovil Rudi Centrih iz DP jugozahodne Štajerske (12510 g), drugi je bil Gašper Peček, član društva DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja (10260 g), tretje mesto pa je osvojil član DP Koroške, Boštjan Javernik (6140 g). Prehodni pokal je osvojil Rudi Centrih (DP-CE), najtežjo ribo pa je ulovil Venčeslav Bezjak (4350 g. DP-MS). Ribiči so skupno ujeli kar 67,440 kg rib, ki so jih po tehtanju seveda spustili nazaj v ribnik.