BRONASTA MEDALJA ZA ROKOMETAŠE NA VOZIČKIH NA SP

V Egiptu je potekalo 1. svetovno prvenstvo v rokometu na vozičkih na katerem je reprezentanca Slovenije osvojila odlično 3. mesto. V odločilni tekmi so premagali reprezentanco Čila z 2:0.

Ponosni smo, da se je rokomet na vozičkih v Sloveniji pričel najprej igrati prav na našem društvu in sicer smo prvi uradni trenig opravili 22. marca 2019. Kmalu so se nam pridružili tudi člani drugih društev in prvo uradno tekmo je reprezentanca odigrala še istega leta v Celju proti Hrvaški. Žal je epidemije zavrla nadaljni razvoj vse do letos.

Reprezentanca se je na pripravah zbrala avgusta letos in napredovala iz treninga v trening. Svojo pripravljenost je preizkusila tudi na prijateljskih tekmah proti Madžarski.

Slovenijo s v Egiptu pod taktirko trenerja Toneta Bariča zastopali Matej Arh, Aljoša Škaper, Milan Slapničar, Klemen Lokar, Jovita Jeglič, David Škorjanc, Tanja Cerkvenik, Anton Zakrajšek in kapetan Nenad Stojaković.

V stokovnem štabu so bili še tehnični vodja Jožef Jeraj, fizioterapevtka Azra Imamović ter vodja ekipe Maja Užmah.

Reprezentanca je v Egiptu odigrala v rednem delu naslednja srečanja:

PRVO SVETOVNO PRVENSTVO V ROKOMETU NA VOZIČKIH (KAIRO, EGIPT)

prvi krog, četrtek, 22. septembra:
BRAZILIJA : SLOVENIJA 2:0 (7:3, 7:2). Lourenco 6, Rodriguez 5; Arh 3, Škorjanc 2.

drugi krog, četrtek, 22. septembra:
SLOVENIJA : EGIPT 0:2 (5:9, 5:6). Slapničar 4, Škorjanc 3; Abdo Abbas 7, Hassabelnabi 4.

tretji krog, petek, 23. septembra:
NIZOZEMSKA : SLOVENIJA 1:2 (4:3, 1:5, 1:2). Van Den Ende 4, Schot 2; Arh in Škorjanc po 4.

četrti krog, petek, 23. septembra:
ČILE : SLOVENIJA 2:0 (9:4, 6:5). Hernandez 6, Carrasco 4; Arh in Škorjanc po 3.

peti krog, sobota, 24. septembra:
INDIJA : SLOVENIJA 1:2 (7:6, 3:7, 2:4). Shanmugam 8, Choudhari 4; Arh 9, Slapničar in Škorjanc po 4.

V nedeljo se je nato v tekmi za 3. mesto še enkrat pomerila reprezentanco Čila, ampak tokrat so bili boljši Slovenci po ogorčenem boju.

Sploh prvič so dobili prvi polčas in sicer po podaljšani igri do zlatega gola s 7:6. V drugem polčasu pa so igrali res odlično in ga zanesljivo dobili s 6:2 in s tem osvojili bronasto kolajno.

Končnica, tekma za 3. mesto, nedelja, 25. septembra:

ČILE : SLOVENIJA 0:2 (6:7, 2:6). Hernandez 3, Veas in pena po 2; Škorjanc in Arh po 6.

Za konec bi samo še čestital dekletom in fantom za izreden uspeh.

Aleš Povše

Prispevek RTV SLO: