Šport

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

V četrtek 22. septembra se je naše društvo na povabilo zavoda VOZIM udeležilo dogodka ob »Evropskem tednu mobilnosti« in predstavilo naše društvo predvsem z vidika športa, saj smo otrokom predstavili kako je metati na koš iz invalidskega športnega vozička in veliko osnovnošolcev je preizkusilo naše športne vozičke in uspešno metalo na koš. Evropski teden mobilnosti sicer poteka že več kot 20 let med 16. in 22. septembrom in promovira zdravo mobilnost, to pomeni da namesto avtomobila uporabimo javni prevoz, še boljše pa je kolo ali če lahko pot opravimo kar peš.

Letošnji je potekal pod sloganom »Trajnostno povezani«. Ker je bila v času dogodka zaprta Prešernova ulica v Celju je veliko mladih, ki so za tisti čas pozabili na mnogokrat prevečkrat uporabljene mobilne telefone izrazili željo, da bi bilo lepo, če bi lahko večkrat na takšen način na ulici potekale športne igre. Poleg našega društva so se na povabilo odzvali tudi predstavniki zdravstvenega doma Celje, Tehnopolisa Celje  in Policije; za dobro vzdušje in povezovalni program pa je poskrbel Radio Celje. Ob lepem sončnem vremenu je bilo druženje prijetno zato se veselimo ponovnega srečanja.

Hebar Boris