Šport

PRVI KROG ŠAHOVSKE LIGE V CELJU

Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je 31. januarja 2023 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo prvi krog ligaškega tekmovanja ZPS-Gradex. Celjski šahisti so tekmovanje posvetili tudi njihovemu dolgoletnemu šahistu Francu Ivenčniku. V prostorih pizzerije Verona se je zbralo 18 šahistov iz petih lokalnih društev Zveze, med njimi tudi šahistka iz Društva paraplegikov Istre in Krasa.

DPJZŠ smo zastopali Igor Jeranko, Radosav Matič, Vinko Hren, Stjepan Vurušič in Marko Grohar. Prvo mesto je osvojila ekipa DP Maribor, drugo ekipa DP Celja in tretje ekipa DP Ljubljana. Prehodni pokal je osvojil Blaž Kuhar, ki je osvojil vse točke. Naš novi šahist Vinko Hren je na svoji premieri osvojil odlično sedmo mesto. Zelo smo veseli, da smo dobili še enega dobrega šahista v našem društvu.

Igor Jeranko