Šport

ŠPORTNIK CELJA 2022

Že 55 razglasitev najboljših športnic, športnikov in ekip ter podelitev priznanj za športne dosežke za leto 2022 je bila 30.1.2023 v dvorani Narodnega doma v Celju. Priznanja sta podelila Saša Jeram, nova predsednica Športne zveze Celje in celjski župan Matija Kovač. Za popestritev vmesnega programa je poskrbel celjski band LPS. Dogodka sem se udeležila prvič, nad prireditvijo sem bila navdušena, ker sem videla koliko dobrih športnikov in parašportnikov ima mesto Celje.

Podelitev je potekala v sproščenem vzdušju. Voditelja sta poskrbela za simpatično a hkrati profesionalno povezovanje celotne prireditve. Prejemniki posebnih priznanj za športne uspehe invalidov so bili tudi člani Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske in sicer:

Mednarodna tekmovanja:

Franci Gorazd Tiršek

  • Svetovno prvenstvo v parastrelstvu v Al Ain-u Združeni Arabski emirati 1x 3mesto, 2x4mesto
  • Evropsko prvenstvo, Hamar, Norveška 2x4mesto,
  • Grand Prix, Chateauroux, Francija, 1×2, 3, 5 mesto
  • Grand Prix, Novi Sad Srbija, 1×1,2,3 mesto
  • Svetovni pokal, Berlin Nemčija, 1×3,4,6 mesto

Stojaković Nenad in Škorjanc David  3. mesto na SP v rokometu v Kairu v Egiptu.

Domača tekmovanja:

Atleti DPJZŠ – državni prvaki v letu 2022

Ribiči DPJZŠ – državni prvaki v letu 2022

Košarkarji na vozičkih DPJZŠ – državni prvaki v letu 2022

 Posamezniki:

Žnidarec Metoda – 1. Mesto na DP v atletiki (troboj meti)

Štarkel Jerneja – 1. Mesto na DP v atletiki (troboj meti)

Plank Henrik – 1. mesto na DP v atletiki (troboj meti)

Stakne Nejc – 1. mesto na DP v atletiki (troboj meti)

Matić Radosav – 1. mesto na DP v atletiki (troboj meti)

Povše Aleš – 1. mesto na DP v kegljanju

Tim Mastnak je postal najboljši celjski športnik leta 2022. Lani je v Pekingu osvojil srebrno olimpijsko medaljo v paralelnem veleslalomu. V prejšnji zimi je tudi dvakrat stal na odru za zmagovalce na tekmah za svetovni pokal. 

  1. mesto je zasedel atlet Matic Ian Guček, 3. mesto pa smučar Martin Čater.

Tina Šutej pa je postala najboljša celjska športnica leta 2022. Skakalka s palico je lani osvojila bronasti medalji na evropskem prvenstvu na prostem v Münchnu in svetovnem prvenstvu v dvorani v Beogradu. Ob tem je bila še četrta na svetovnem prvenstvu na prostem v Oregonu ter tretja v seštevku diamantne lige.

  1. mesto je pripadalo plezalki Sari Čopar, 3. mesto pa Daši Grm iz drsalnega kluba Celje.

Najboljša ekipa v letu 2022 v moški ekipni konkurenci je Rokometni klub Celje Pivovarna Laško, v ženski konkurenci pa so mesto zasedle članice ženskega košarkarskega kluba Cinkarna Celje. V imenu Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske iskreno čestitamo vsem prejemnikom pokalov, medalj in priznanj. Vsem skupaj želimo veliko zdravja, tako športnih, kot osebnih uspehov!

 Članica društva:  Jerneja Štarkel