Šport

DAN BREZ AVTOMOBILA V VELENJU

V sklopu tedna mobilnosti so tudi letos potekale številne prireditve povsod v Sloveniji. Ena od njih pod imenom “Dan brez avtomobila”, je bila 21.9.2018 v Velenju, kjer se je s svojo stojnico prestavilo tudi Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske. Predstavili smo naše društvo, naša prizadevanja za odpravo arhitekturnih ovir v občinah v katerih delujemo, prav tako pa so lahko naključni mimoidoči preizkusili, kako zahtevno je kakšno oviro premagati z invalidskim vozičkom. Na rudarski cesti v Velenju, ki je bila v ta namen zaprta za ves promet, so razne dejavnosti potekale preko celega dneva.

Potekale so slikarske delavnice, šolarji so se preizkušali na kolesarskem poligonu varne vožnje, možno se je bilo preizkusiti v skejtanju, svoje dejavnosti je predstavilo tudi Društvo slepih in slabovidnih, klub zdravja je predstavil organizirano vadbo prilagojeno predvsem starejšim, predstavila se je velenjska plaža, mobilna knjižnica v električnem vozilu in seveda tudi lokalc, ki že 10 let uspešno prevaža občane Velenja in bližnje okolice. Lokalc omogoča tudi prevoz oseb na invalidskem vozičku, vsaj večina njihovih avtobusov, kar je tudi označeno na vseh vozni redih. Dan se je zaključil s koncertom Trkaja in Nipkeja, ki sta na Titovem trgu poskrbela za prešerno vzdušje. Poskrbimo tudi mi, da poizkušamo kakšno stvar opraviti brez avtomobila, čeprav brez njega vsaj za nas žal ne gre.

Aleš Povše