Šport

PRVA ROKOMETNA EKIPA V SLOVENIJI

V našem društvu smo pričeli s projektom »Prva rokometna ekipa« v Sloveniji. Veliko podporo in strokovno pomoč nam je ponudila nekdanja odlična rokometašica, državna reprezentantka Maja Šon Užmah s katero je navezal stike Matej Lednik, ki je tudi podal pobudo za tvorbo ekipe. Dogovorili smo se, da prvi trening opravimo v dvorani osnovne šole Ljubečna, kjer so Maji pomagale še tri mlade rokometašice Ženskega rokometnega kluba z’dežele. Udeležba je bila odlična, saj se je zbralo kar 10 članov našega društva. Treninga se je z največjim veseljem udeležil tudi nekdanji znani rokometaš, reprezentant in trener Nenad Stojaković.

Po uvodni predstavitvi osnovnih pravil igranja Rokometa na invalidskih vozičkih, smo opravili ogrevanje potem pa smo se na en gol udarili tri na tri, tako, da smo poskušali čimbolj upoštevati pravila vodenja rokometne žoge. Vajeni igranja košarke, je bilo storjenih nemalo napak, na račun katerih smo se veliko šalili, a marsikatera akcija je navdušila tudi Majo. Trening je zato minil v prijetnem vzdušju in smo si bili enotni, da ni bi zadnji. Rokomet na invalidskih vozičkih je sorazmerno mlada športna panoga. Pravila se še dopolnjujejo in marsikaj v zvezi igranjem (napr. število točk vseh igralcev na igrišču) še ni popolnima definiranega.

Janez Hudej