Šport

ATLETI NA STADIONU V MARIBORU

Prvo kolo ekipnega tekmovanja v atletiki je bilo v Mariboru 24. maj 2019 ana atletskem stadionu Poljane. Tekmovanje, ki je bilo odlično organizirano, je vodila sodniška služba pod vodstvom Mojce Ritlop Vrbovšek. Razmere za tekmovanje so bile več kot idealne. Tekmovanje, ki se ga je udeležilo 33 tekmovalce iz petih pokrajinskih društev, je potekalo v osmih disciplinah. Štirih metalnih (Disk, kopje, kij, krogla) in štirih vožnjah (100, 200, 400 in 800m).

Najboljši rezultat je uspel Henriku Planku v metu kopja v skupini F52. Za rezultat 15.89 m je prejel 855,22 točk. Po prvi tekmi je minimalno vodstvo (81,67 točk) prevzela ekipa DP jugozahodne Štajerske pred DP Koroške. Tekmovanja se je udeležilo 33 tekmovalcev iz petih pokrajinskih društev.  Udeležba tekmovalcev po ekipah: CE-9, MB-6, LJ-7, SG-6, MS-5

Hudej Janez