Šport

MISLIMVARNO VOZIM S SRCEM

DOBRODELNA SLOVENSKA TRANSVERZALA 2019

V soboto 1.6.2019 in nedeljo 2.6.2019 je med Lendavo in Koprom potekala dobrodelna slovenska transverzala ročnih kolesarjev 2019, v okviru katere so 4 parakolesarji v enkratni, manj kot 24 ur dolgi vožnji prevozili  324 km. Gregor Habe, Primož Jeralič (udeleženec para olimpijskih iger v Riu de Janeiru), Peter Cerar in David Razboršek so opozarjali na pomen varne obvozne razdalje 1,5 m in kako pomemben je trenutek, ko si cesto delita kolesar in voznik motornega vozila, na drugi strani pa je njihovo dejanje imelo še dobrodelno noto – zbiranje sredstev za nakup profesionalnega tekmovalnega ročnega kolesa za perspektivnega ročnega kolesarja Gregorja Habeta, člana našega društva.

Gregor je kandidat za Paraolimpijske igre na Japonskem 2020 in nujno potrebuje novo ročno kolo, ki bo primerno za tekmovanja na najvišjem nivoju in s katerim se bo lahko enakopravno potegoval za najvišje uvrstitve. Kolesarji so se s spremljajočo ekipo po 130 km prevoženi etapi ustavili v Celju, kjer smo jih pričakali predstavniki društva in svojci. Po kratkem postanku, ko so si kolesarji napolnili baterije so zvečer okrog devete ure nadaljevali pot proti obali. Po nekaj manj kot šestnajstih urah vožnje in 324 prevoženih km so v nedeljo zjutraj prispeli v Piran.

 Janez Hudej