Šport

TEČEM, DA POMAGAM 2019

Na Špici pri Celju je 02. junija 2019 potekala dobrodelna prireditve »Tečem, da pomagam«. Prireditve so se udeležile tudi druge vladne in nevladne organizacije. Na stojnici smo predstavili naše socialne programe, aktivnosti ter projekt SOPA (Skupaj za odgovoren odnos do pitja alkohola), ki ga izvajamo v sodelovanju z NIJZ. S projektom želimo in pomagamo ozaveščati ljudi o tveganem in škodljivem pitju alkohola ter tudi o posledicah prekomernega pitja.

Želimo si tudi opremiti ljudi z informacijami kam se obrniti po pomoč tistih, ki se odločijo za spremembe svojih življenjskih in pivskih navad. Dogajanje so popestrili naši košarkarji s predstavitvijo košarke na vozičkih. Zanimanja je bilo veliko, saj se je veliko mimoidočih preizkusilo v tem kako je igrati košarko sede, na vozičku. Tudi ostale organizacije so izvajale vrsto aktivnosti in s tem prikazati ljudem kako je živeti z določeno vrsto invalidnosti.

Vesna Novak

Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada (80 %) in Republika Slovenija (20%)