Šport

OSVOJILI PETO MESTO NA 12. MEDNARODNEM ŠAHOVSKEM TURNIRJU V BANJA LUKI

V Banjaluki, je 24. avgusta 2019 potekalo 12. mednarodno prvenstvo v šahu. Na doslej največjem turnirju je nastopilo osem ekip – tri iz Srbije, dve iz Slovenije, ena  iz Makedonije in dve iz BiH. V vsaki ekipi so nastopili po trije šahisti. Organizatorji so v Mlinski Rijeki najprej pripravili republiški turnir, za tem pa mednarodno tekmovanje. Slovenijo sta zastopali dve ekipi – za Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine so tekmovali: Jasmin Sabljakovič, Ljubiša Gajić in Adam  Dmitrovič, za Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske pa: Stjepan Vurošič, Radosav Matič in Igor Jeranko.
Prva je bila Makedonija, druga Republika Srbska, tretja Federacija BiH, četrta Ljubljana, peta Celje, šesta Opovo, sedma Title, osma pa Sombor.

Igor Jeranko