Interesne dejavnosti

PREDSTAVITEV KATETROV LENTISMED

V četrtek 10.10.2019 smo se zbrali v prostorih društva, na predstavitvi novih katetrov, podjetja LentisKat. Kljub slabemu vremenu, ki je marsikoga zadržalo doma, je prišlo predavanje poslušat kar lepo število naših članov. Podjetje LentisKat se je zelo potrudilo z zanimivo predstavitvijo novih katetrov, ki se bodo od prejšnjih razlikovali v tem, da bo tekočina za navlažitev katetra že v embalaži in ne bo potrebno več stiskati katetrov, kot je bilo do sedaj. Poleg tega bo embalaža veliko bolj prijazna tako na pogled, kot tudi na dotik. Opozorili pa so nas, da bodo ti novi katetri na razpolago preko zavarovalnice šele prihodnje leto, v mesecu januarju.

Zanimive podrobnosti kot na koncu tudi praktični prikaz kateterizacije moškega in ženske, nam je posredovala višja medicinska sestra ga. Zdenka, ki se je večina nas spomni, saj je bila dolga leta zaposlena na rehabilitacijskem inštitutu Soča.  Poleg praktičnega prikaza smo ponovno obudili naše že pridobljeno znanje o pomembnosti mehurja in kako pomembna je za nas pravilna kateterizacija. Da nam seč v mehurju ne ostaja, saj to vodi k do pogostih vnetjih sečil, kar pa je posledično nevarno za naše ledvice. Na koncu se moramo podjetju LentisKat zahvaliti še za lepo pogostitev, ki nas je zadržala na društvu še malo dlje, kot po navadi. Za nami je zanimivo in poučno predavanje in upam, da bo takšnih v prihodnje še veliko.

Gregor Janežič