Šport

STRELCI SEZONO ZAKLJUČILI V PREKMURJU

Strelci so s četrtim krogom 8. junija 2020 na strelišču TVD Partizan v Murski Soboti zaključili tekmovanje v ligi 2019-2020. Na vrhu je ponovno ekipa prekmurskih strelcev, ki je že vrsto let nepremagljiva. V posamični konkurenci strelcev v skupini SH1 je bil najboljši strelec zmagovalne ekipe Franc Jožef, v skupini SH2, kjer težje gibalno ovirani tetraplegiki streljajo z naslonom pa njegov rojak Leon Jurkovič. V tekmovanju z zračno pištolo je imel najbolj mirno roko Anton Bavec iz DP Ljubljana, v skupini SH2 sta nastopili tudi dve strelki. Med strelci v skupini SH2 so prva mesta tako kot v četrtem krogu osvojili strelci DP Murska Sobota. Najboljši je bil Leon Jurkovič (1.081), drugi je bil Slavko Dunaj (1.065), tretji pa Venčeslav Bezjak (1.059). V tej skupini sta tekmovali tudi dve strelki. Paraolimpijka Veselka Pevec DP-LJ je nastopila samo v prvem krogu in zadela 348 krogov, Vesna Novak DP-CE pa v treh krogih 1.024 krogov. V streljanju z zračno pištolo je v treh krogih najboljši rezultat dosegel Anton Bavec DP-LJ (1.075), drugo mesto je osvojil Ivica Vukadin (975), tretje pa Metod Zakotnik (763), oba DP-KR.

V ligi je tekmovalo 33 strelcev iz sedmin pokrajinski društev Zveze paraplegikov Slovenije. Zaključni krog je pripravilo Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije, nastopilo pa je 23 strelcev in ena strelka iz petih pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije. Med ženskami je v svoji skupini zmagala Vesna Novak in dosegla 351 krogov. V moštveni tekmi je bila najboljša ekipa DP Murska Sobota (1.078), druga je bila DP Maribor (1.032), tretja DP Koper (999), četrta DP Celje (949), peta pa DP Ljubljana (906).  Strelci in ekipe iz posameznih društev se bodo glede na normo udeležili državnega prvenstva. Na državnem prvenstvu 5.7.2020 bodo naše društvo zastopali: Vesna Novak, Jože Ovčar, Nejc Stakne, Henri Plank in Vinko Hren.

Vir: Zveza paraplegikov