Šport

GAŠPER GLUŠIČ NAVDUŠUJE IZ TEKME V TEKMO

Gašper je član DP Celje, po svojih močeh mu društvo pomaga pri treningih saj kaže izreden talent med paraplavalci, kar nenazadnje kažejo njegovi odmevni rezultati. Gašperjeva prva tekma svetovne serije 11.3.2022, v Lignano Italija, 3.mesto na 400m in prosto 8.mesto.

V Splitu je 26 in 27 marca potekalo odprto prvenstvo Hrvaške, tekmovalo je 100 plavalk in plavalcev. Izkazala se je tudi naša paraplavalna reprezentanca, ki je nastopila v postavi Luka Stanar, Gašper Glušič, Tim Žnidaršič Svenšek, Sabina Cimperc, ekipo pa je vodil trener Emil Tahirovič. Nastopov je bilo 17, skupaj pa so se domov vrnili naši s tremi zlatimi in sedmimi srebrnimi kolajnami, za nameček pa so postavili tudi nekaj osebnih rekordov.

Slovenski nastopi v Splitu:
200m prosto absolutno(konkurenca 15 paraplavalcev)
1.mesto Luka Stanar
2.mesto Gašper Glušič
400m prosto absolutno (konkurenca 3 paraplavalci)
1.mesto Gašper Glušič
100m prosto (konkurenca 41 paraplavalcev)
2.mesto Luka Stanar
7.mesto Gašper Glušič
8.mesto Tim Žnidaršič Svenšek
100m prsno absolutno (12 paraplavalcev)
7.mesto Gašper Glušič

Več na: ZVEZA ZA ŠPORT NVALIDOV