Interesne dejavnosti

KRVODAJALSKA AKCIJA

Na predlog dolgoletnega krvodajalca Bojana Užmaha, zaposlenega kot strokovnega sodelavca na našem društvu, je Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske organiziralo krvodajalsko akcijo v kateri bi predvsem naši člani darovali kri. Žal vse osebe, ki izvajajo samokateterizacijo niso prišle v poštev, zato prijavljenih ni bilo veliko. Predvsem zaradi trenutnih ukrepov v zvezi s trenutno zdravstveno situacijo smo se na koncu akcije udeležili samo Bojan, prostovoljec ki pomaga pri številnih društvenih dejavnostih Sergej in Aleš.

 

Transfuzijski center v Splošni bolnišnici Celje smo obiskali 4.11.2020. Žal sem bil sam zavrnjen, Bojanu so tokrat ponagajale žile ,tako da bo svoje 90 darovanje opravil drugič. Je pa Sergej uspešno daroval predvideno količino krvi. Žal očitno paraplegiki in tetraplegiki nismo ustrezni darovalci, vsaj po mnenju zdravstvene stroke. Mogoče pa se to vendarle spremeni, saj smo nekateri v preteklosti kri že darovali in bi jo z velikim veseljem tudi v bodoče.

Aleš Povše