V CELJU ZMAGA ZA DOMAČO EKIPO

Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je v ponedeljek 7. junija na kegljišču Golovec v Celju organiziralo 2. krog ZPS lige v kegljanju in 21. memorial Petra Zdovca v kegljanju. Veterani so tekmovali tudi za naslov državnega prvaka. Tekmovanja se je udeležilo 27 kegljačic in kegljačev iz 6 pokrajinskih društev.

Pokale za najboljše med veterani in s tem najboljše v državi so osvojili 1. mesto Janez Kokalj iz DP Ljubljanske pokrajine (320), 2. mesto Marjan Romih iz DP jugozahodne Štajerske (291) in 3. mesto Feliks Burgar iz DP Ljubljanske pokrajine (286). Med ženskami je 1. mesto osvojila Senka Ivaniševič iz DP Ljubljanske pokrajine (399), 2. mesto Martina Glavič iz DP Dolenske, Bele Krajine in Posavja (383) in 3. mesto Nataša Godec iz DP Podravja (328).

Tekmovalo se je tudi v kategoriji tetraplegikov. 1. mesto je osvojil Aleš Povše iz DP jugozahodne Štajerske (435), 2. mesto Kristjan Žunko (345) in 3. mesto Damjan Herček (272) oba iz DP Podravja. V najštevilčnejši konkurenci med moškimi je slavil Tone Kanc iz DP Dolenjske, Bele Krajine in Posavja (457), 2. mesto je osvojil Viktor Rupnik iz DP Ljubljanske pokrajine (429) in 3. mesto Janez Janžič iz DP Podravja (417).

Seveda se je tudi tokrat tekmovalo tudi v ekipni konkurenci. 1. mesto so tokrat osvojili kegljači domačega Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske (1530), 2. mesto je odšlo v DP Ljubljanske pokrajine (1496) in 3. mesto za zmagovalce prve tekme DP Dolenjske, Bele Krajine in Posavja (1454).

Liga ZPS v kegljanju se bo po poletnih počitnicah nadaljevala in zaključila oktobra s tekmama v Radencih in Ravnah na Koroškem.

Aleš Povše