Šport

V ZADNJEM KROGU DVAKRAT ZMAGALI

S tekmami 4. kroga v košarkarski ligi na vozičkih ZPS BAUERFIND, se je zaključilo ligaško tekmovanje za sezono 2020-2021. Tekme zadnje kroga so bile odigrane v soboto 3. julija v Športni dvorani Tabor v Mariboru v organizaciji DP Podravja. Za konec je ekipa DP jugozahodne Štajerske DP Celje Thermana odigrala še dve srečanji in dvakrat zmagala. V prvem srečanju smo premagali domačine DP Maribor s 48:30. V zadnjem srečanju dneva pa še združeno ekipo DP Kranj-Novo mesto po odlični igri s 66:36. V preostalem srečanju so Mariborčani premagali Ljubljančane z 62:53. 

V tej sezoni smo dosegli štiri zmage in dva poraza, s čimer smo osvojili 2. mesto v ligi ZPS BAUERFIND. 10. julija bo na Vranskem odigram še finalni turnir najboljših ekip za naslov državnega prvaka. Polfinalna para zaključnega turnirja sta DP Ljubljana Mercator proti DP Kranj – Novo mesto in DP Celje Thermana proti DP Maribor. Če si kdo želi tekme ogledati v živo, je vljudno vabljen na Vransko. Prva tekma se prične ob 9:00 uri.

Aleš Povše