Upravni odbor

SPREJEM INVALIDOV PRI ŽUPANU MESTNE OBČINE VELENJE

 

Kot veleva tradicija, je tudi letos ob narodnem dnevu invalidov, ki ga obeležujemo na 3. decembra, župan Mestne občine Velenje Peter Dermol pripravil sprejem predstavnikov invalidskih organizacij, ki se povezujejo z Velenjsko občino in v njej tudi delujejo. Na sprejem smo bili povabljeni tudi predstavniki našega društva, ki smo se vabilu z veseljem odzvali.  Župan je  izkoristil priložnost in vsem prisotnim izrekel zahvalo za ves trud in opravljeno delo, ki veliko doprinese k boljšemu delovanju skupnosti in lažjemu prilagajanju ter urejanju okolice za osebe različnimi oblikami invalidnosti.  Dotaknil se nas je z besedami, kjer je izpostavil, da je občina Velenje občina s srcem in da so ravno invalidske organizacije, invalidi in prostovoljci velik del tega srca.

Ker je moral sprejem potekati v okviru ukrepov Vlade Republike Slovenije za zajezitev širjenja korona virusa, je bilo srečanje organizirano v Galeriji Velenje in v manjšem številu. Potrebno je bilo upoštevati omejitve dovoljenega števila gostov. Župan je izpostavil, da mu je žal, da se ne moremo po družiti v večjem številu, saj bi si želel srečati prav z vsemi, zato je zagotovil, da se bo ob sprostitvi ukrepov in izboljšanju epidemiološke slike, ponovno organiziralo srečanje v večjem obsegu.  

Ina Mastnak