DRUGA ZMAGA ZA NAŠE KOŠARKARJE

2. krog v košarkarski ligi na vozičkih ZPS BAUERFIND, je v Športni dvorani Pungrt v Šmartnem pri Litiji v soboto 11. decembra organiziralo DP Ljubljanske pokrajine. Vse udeležence je pozdravil tudi podžupan Občine Šmartno pri Litiji g. Janez Tomažič. Po drugem srečanju pa smo se z minuto molka spomnili tudi na Janez Učakarja, ki je dolga leta uspešno igral košarko na vozičkih in v vseh nas pustil neizbrisen pečat. Kot običajno so bile tudi tokrat odigrane tri tekme.

Tokrat so dve zmagi dosegli igralci združene ekipe DP Kranj Novo mesto, ki so v prvem srečanju dneva premagali DP Ljubljano Mercator z 62:35 in v zadnjem srečanju dneva še DP Maribor z 48:41. V preostalem srečanju se je pomerila naša ekipa DP Celje Thermana proti DP Ljubljana Mercator. Naši igralci so zanesljivo zmagali s 67:38. Naslednji turnir bo januarja v Novem mestu.

Aleš Povše