ZGODBE ČLANOV PO USODNEM SKOKU V VODO

Na spletni strani N1 so te dni objavili obsežen prispevek o naših članih, ki so si poškodovali hrbtenjačo pri skokih v vodo. V besedi in sliki so predstavili: zgodbo Gregorja Janežiča, ki ga je nesrečen skok v Šmartinsko jezero pri rosnih petnajstih letih obsodil na voziček. “V opomin vsem, ki kdaj skočijo na glavo,” je zapisal v knjigi, izdani avgusta letos – Skok, ki spremeni življenje … Gregorja danes žal ni več med nami, ostaja pa njegova zgodba.

In stvari, ki jih lahko izboljšamo, zgodbo Nina Batagelja, ki se je kot 22-letnik pognal za žogo v Kolpo in zgodbo Jožeta Globokarja, ki si je hrbtenjačo poškodoval na dopustu pred davnimi štiriinpetdesetimi leti. Tovrstne poškodbe je v prispevku predstavil prim. mag. Rajmond Šavrin predstojnik Oddelka za rehabilitacijo pacientov z okvaro hrbtenjače v URI Soča, preventivno ravnanje pa vodja reševalcev pri Zvezi reševalcev iz vode Slovenije, Miha Faking.

Prispevek je pripravila Romana Biljak Gerjjevič

Vir: ZP Slovenije