Šport

KEGLJAČI ZAČELI NOVO SEZONO V LIGI ZPS

Z 29. Magdičevim memorialom v kegljanju se je 22. novembra v Radencih pričela nova sezona v kegljaški ligi ZPS za paraplegike in tetraplegike.  Na tekmi je nastopilo 30 kegljačev in kegljačic iz sedmih pokrajinskih društev in med njimi tudi ekipa Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske.

Tekmovalo se je v ekipni in štirih posamičnih konkurencah. DP Podravja je zmagala med ekipami, drugo mesto tokrat za DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja in tretje za našo ekipo iz Celja. Celjane so tokrat predstavljali Roman Hrženjak, ki je med moškimi osvojil 3. mesto, Zoran Štruclin, Sanjin Pernić in Anton Urbanc.

Do naslednje tekme, ki bo februarja naslednje leto na Ravnah na Koroškem, pa naši kegljači napoveduje dvig forme in še boljše rezultate.

Aleš Povše