Šport

ATLETI ZPS V II. KOLU TEKMOVALI V CELJU

Drugo kolo ekipnega tekmovanja v atletiki je bilo na stadionu Kladivar v Celju. Organizator tekmovanja je bilo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske. Zbralo se kar 44 tekmovalk in tekmovalcev, ki so nastopali v osmih disciplinah.

Krogla, disk, kopje, kij, 10mm, 200m, 400m in 800m. Resnično moramo pohvaliti vsa sodelujoča društva paraplegikov, ki imajo največ zaslug za tako lepo udeležbo. Ponovno smo dobili potrditev, da je sistem ekipnega tekmovanja v atletiki tak, da lahko vsaka ekipa poseže po najvišjih mestih, če se le drži pravila, da tekmuje v vseh disciplinah in ima najmanj štiri tekmovalce.

Tokrat je presenetila ekipa Društva paraplegikov severne Primorske. Prvo mesto je tokrat osvojila prva ekipa Celjanov, drugo mesto druga ekipa Celjanov in tretje mesto ekipa Društva paraplegikov Koroške.

Tekmovanje, ki se je pričelo ob 15:30 uri in končalo ob 18 :30 uri je potekalo ob pomoči sodnikov Sodniškega zbora Atletskega kluba Kladivar Celje pod vodstvom Andreja Planinška. 

Udeležba tekmovalcev po društvih: CE-16, MS-7, MB-5, GO-5 , LJ-4, SG-4 in KR-3.

Janez Hudej