Šport

NA DOLENJSKEM ZAKLJUČEK ŠAHOVSKE LIGE ZPS-GRADEX

Že po tradiciji je tudi letošnji, četrti krog šahovske lige ZPS-Gradex, pripravilo Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja. In tudi letošnji, že 29. turnir je društvo posvetilo svojemu odličnemu šahistu in prvemu predsedniku društva, Jožetu Radeju. Dolenjsko društvo je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije tekmovanje pripravilo 7. maja 2024 v svojih prostorih v Novem mestu. Zaključnega kroga se je udeležilo 18 šahistov iz petih pokrajinskih društev Zveze. Naše društvo je zastopalo pet šahistov.

Prvo mesto je osvojila ekipa DP Maribor (14 točk), druga je bila DP Celje (12,5 točk), tretja DP Ljubljana (11,5 točk), četrta DP Novo mesto (10,5 točk), peta pa DP Koper (5,5 točk – samo en šahist). Najboljši v posamični konkurenci je bil Blaž Kuhar DP-MB (6,5 točk), drugi je bil Vojko Gašperut DP-KP (5,5 točk), tretji pa Igor Jeranko DP-CE (5 točk).

Igor Jeranko