Šport

PRVO KOLO LIGE ZPS V ŠPORTNEM RIBOLOVU

Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je 08. maja 2024 organiziralo prvo 1. kolo v športnem ribolovu. S tem smo pričeli ligo Zveze paraplegikov Slovenije v športnem ribolovu za leto 2024. Tekmovanje je bilo na ribniku Marof (Mrzlo Polje ) pri Dobju, ki je v lasti Ribiške družine Laško. Tekmovanja se je udeležilo 20 ribičev iz sedmih lokalnih društev Zveze paraplegikov Slovenije.

Za regularnost tekmovanja so skrbeli ribiški sodniki Mejač robi glavni sodnik ter sodnika Zupanc Boštjan in Planinc Dejan, vsi iz Ribiške družine Laško. Posamezno je bil najboljši Rudi Centrih, ki je nalovil za najvišjo težo rib. Ekipno pa se je na 1. kolu najbolj izkazala ekipa organizatorja tekmovanja, saj so vsi trije tekmovalci zasedali prva tri mesta.

Janez Hudej