Šport

CELJANI NA KOROŠKEM DRUGI V PRVEM KROGU 29. SEZONE V ATLETIKI

Prvo kolo ekipnega tekmovanja v atletiki je bilo v Ravnah na Koroškem na atletskem stadionu. Po prvem kolu so vodstvo prevzeli Korošci, ki so na prvi tekmi zbrali največ točk, druga je bila prva ekipa Celjanov, tretja pa druga ekipa Celjanov. Razmere za tekmovanje, ki se je pričelo popoldan ob 15:30 uri in končalo ob 18:30 uri, so bile odlične.

Nad pravilno izvedbo tekmovanja so bedeli sodniki Sodniškega zbora Atletskega kluba iz Velenja pod vodstvom Majde Areh Novak. Vseh tekmovalcev je bilo 32. Sodelovalo je pet lokalnih društev paraplegikov in šest ekip (Društvo paraplegikov JZŠ je sodelovalo z dvema ekipama). Najboljši rezultat na tokratnem tekmovanju je uspel Borisu Žibertu, ki je za rezultat 18:50 sek. v vožnji na 100m prejel 736,76 točk.

Janez Hudej