TRADICIONALNO ŽE DVANAJSTO KLOBASARJENJE PO SLOVENIJI
V soboto, 20. junija 2026, je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije in Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske potekalo že 12. tradicionalno Klobasarjenje, ki je tudi letos združilo ljubitelje kolesarjenja na ročni pogon ter uporabnike invalidskih vozičkov z električnimi priklopi. V prijetnih dopoldanskih urah smo se zbrali pri Mercator centru v Šmarju pri Jelšah, kjer nas je z jutranjo kavico in okrepčilom za na pot prijazno pogostilo podjetje RTS Medico, za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Ob prijetnem klepetu smo se pripravili na novo kolesarsko dogodivščino.
Po skupnem startu smo pot nadaljevali proti Podčetrtku, kjer smo se ustavili v Gostišču Lipa. Na njihovi prijetni terasi smo se nekoliko ohladili in si nabrali novih moči, saj nas je sonce spremljalo praktično ves čas poti. K sreči nas je občasno razveselil tudi prijeten veter, ki je nekoliko omilil vročino in naredil vožnjo še prijetnejšo. Pot nas je nato vodila proti Rogaški Slatini, kjer smo se za kratek postanek ustavili še v Bobrovem centru. Med vožnjo smo uživali v čudovitih razgledih na zeleno pokrajino, opazovali lepote narave in predvsem uživali v druženju ter sproščenem vzdušju.
Ob prihodu k Razglednemu stolpu Kristal v Rogaški Slatini nas je prijazno sprejela podžupanja Občine Rogaška Slatina, gospa Leonida Došler. Udeležence je najprej pozdravil vodja športnih dejavnosti na Zvezi paraplegikov Slovenije, Gregor Gračner, ki je udeležencem namenil uvodne besede in nato besedo predal podžupanji, gospe Leonidi Došler. Podžupanja nam je s toplim in spodbudnim nagovorom izrekla dobrodošlico. Po nagovorih smo se zbrali še za skupinsko fotografijo pred Razglednim stolpom Kristal, ki bo vsem ostala lep spomin na prijetno preživet dan in uspešno izvedeno 12. Klobasarjenje.
Sledila je še zadnja etapa poti proti Mestinju in naprej do Gostilne Krpan, kjer so nas pričakali z odličnim kosilom. Dan smo zaključili ob sproščenem klepetu, prijetnih vtisih in številnih nasmehih, ob tem pa smo že pogledovali proti naslednjemu srečanju. Iskrena hvala vsem udeležencem za dobro voljo, športni duh in prijetno družbo. Posebna zahvala gre Zvezi paraplegikov Slovenije za odlično organizacijo dogodka, podjetju RTS Medico za jutranjo pogostitev, Občini Rogaška Slatina, podžupanji Leonidi Došler za topel sprejem in gostoljubje ter vsem, ki ste kakorkoli prispevali k uspešni izvedbi letošnjega tradicionalnega 12. Klobasarjenja.
Z veseljem pa že odštevamo dneve do 13. tradicionalnega Klobasarjenja, ko bomo ponovno skupaj ustvarjali nepozabne športne, prijateljske in srčne spomine.
Ekipa DPJZŠ









