POEZIJA LUČK V MOZIRSKEM GAJU

Obiskovalci že skoraj štiri desetletja uživajo v prečudovitem naravnem okolju parka med najlepšimi cvetličnimi gredicami, ki jih lepo dopolnjuje bogata zbirka etnografskih objektov, od leta 2016 pa je park odprt tudi v decembru. Pravljica v Mozirskem gaju se je letos zaključila na praznik Svetih treh kraljev. Na ogled je bilo kar 1.2 milijona božičnih lučk, oblikovanih v atraktivne oblike. Prava paša za oči in dušo ob sprehodu ali vožnji z invalidskim vozičkom po parku, kjer te na vsakem koraku spremljajo nežni zvoki božičnih melodij. Prvič sem si pravljico v Mozirskem gaju ogledal takoj po božiču v upanju, da mi uspe posnet kakšno fotografijo.

Vendar sem kmalu obupal, saj zaradi izjemnega števila obiskovalcev ni bilo mogoče fotografirati. Ponovno sem srečo poskusil na zadnji dan ogleda lučk v parku in imel nekaj več sreče, saj je bilo ljudi bistveno manj. Za iskanjem zanimivih motivov sva z asistentko Nino pozabila na uro, in skoraj ostala v parku, saj so le tega ob 21.00 uri zaprli in za leto dni ugasnili božične lučke. Srečo poskusim še v tretje letos decembra in dokončam ogled božičnega parka.

Nekaj ujetih utrinkov pravljičnega Mozirskega gaja si lahko ogledate v galeriji društva.

Pete Planinšek

2 misli o “POEZIJA LUČK V MOZIRSKEM GAJU

 • 14. januar, 2019 pri 10:15
  Permalink

  Bravo Peter, še več takšnih in podobnih fotk.
  Kdor še ni bil v Gaju v času, ko gorijo lučke naj ne
  okleva z obiskom kajti sigurno mu ne bo žal.

 • 8. januar, 2019 pri 19:55
  Permalink

  Čudovite fotografije 🙂 Vredno ogleda.

Komentarji so onemogočeni.