Interesne dejavnosti

POEZIJA LUČK V MOZIRSKEM GAJU

Obiskovalci že skoraj štiri desetletja uživajo v prečudovitem naravnem okolju parka med najlepšimi cvetličnimi gredicami, ki jih lepo dopolnjuje bogata zbirka etnografskih objektov, od leta 2016 pa je park odprt tudi v decembru. Pravljica v Mozirskem gaju se je letos zaključila na praznik Svetih treh kraljev. Na ogled je bilo kar 1.2 milijona božičnih lučk, oblikovanih v atraktivne oblike. Prava paša za oči in dušo ob sprehodu ali vožnji z invalidskim vozičkom po parku, kjer te na vsakem koraku spremljajo nežni zvoki božičnih melodij. Prvič sem si pravljico v Mozirskem gaju ogledal takoj po božiču v upanju, da mi uspe posnet kakšno fotografijo.

Vendar sem kmalu obupal, saj zaradi izjemnega števila obiskovalcev ni bilo mogoče fotografirati. Ponovno sem srečo poskusil na zadnji dan ogleda lučk v parku in imel nekaj več sreče, saj je bilo ljudi bistveno manj. Za iskanjem zanimivih motivov sva z asistentko Nino pozabila na uro, in skoraj ostala v parku, saj so le tega ob 21.00 uri zaprli in za leto dni ugasnili božične lučke. Srečo poskusim še v tretje letos decembra in dokončam ogled božičnega parka.

Nekaj ujetih utrinkov pravljičnega Mozirskega gaja si lahko ogledate v galeriji društva.

Pete Planinšek

Komentarji so onemogočeni.