Šport

V SPOMIN IVENČNIK FRANCIJU

Za igro šaha potrebuješ šahovnico s 64 polji v črno-beli barvi, pa tudi figure  kralja, dame, trdnjavi, lovca, skakača in 8 kmetov. Bistvo igre so izmenične poteze dveh igralcev, cilj pa je nasprotnega kralja napasti na način, da ne more uiti. Gre za zelo priljubljeno strateško igro za vse generacije. Seveda pa je najlepše odigrati eno dobro partijo z prijateljem…. Tako razmišljanje nas je povezalo, nas…., ki nam je življenje marsikaj vzelo…. Združila nas je usoda invalidov. Da nam je bilo vsakdanja rutina bolj dinamična, smo se združili kot šahisti in skozi marsikateri trening in odigran turnir postali pravi  prijatelji in šahisti. Bili smo veseli ob dobrih dosežkih in bili potrti ob porazu, a odločeni, da gremo po nove zmage.

Pa kaj, ko nam nič ne prizanaša niti ne bolezen in tako usoda zelo kruto poseže med nas ter nam nepričakovano vzame Francija, ki je bil velik človek in borben šahist. Rad je skrbel za organizacijo, da smo pridno trenirali ter se udeleževali tekem v ligi . Žal pa smo zadnjo tekmo odigrali brez njega. Poslovil se je tako zelo na hitro. Zadnjo tekmo v ligi smo odigrali njemu v čast in spomin. Prepričani, da nas je podpiral od tam iz za mavrice, saj nam je šlo izvrstno… Odločil sem se, da mu iz srca poklonim osvojeno kolajno. Žena Milica jo bo hranila na posebnem mestu. Vesel sem šahovskega kompleta, ki sem ga prejel od Milice v spomin, z prav lepim posvetilom. Franci spomin nate bo večen. 

Rado Matič