Humanitarna pomoč

DOBRODELNA PAHORJEVA KATRCA NA OBISKU V CELJU

Potem ko so jo za 60 tisočakov od Boruta Pahorja na dražbi kupili bratje Fratar s Koroškega, je po žrebu donatorjev, ki so skupno zbrali kar 275.000 evrov, katrca pristala v rokah Tomaža Habjana iz Selce na Gorenjskem.

Ta zdaj z njo po državi zbira denar za zdravljenje triletnega dečka z redko gensko boleznijo Urbana Miroševiča in za nakup pripomočkov za tetraplegike. Z vozilom potuje po mestnih občinah, mimoidoči pa se lahko z vozilom fotografirajo in po svojih močeh prispevajo za oba dobrodelna namena.

V ponedeljek 29.05.2023 se je dobrodelna katrca ustavila v Knežjem Celju, dobrodelni akciji smo se pridružili tudi člani Društva paraplegikov iz Celja. Srečali smo se z materjo malega Urbana Špelo Miroševič, županom Mestne občine Celja Matijem Kovačem in zdajšnji lastnik vozila Tomažem Habjanom, čigar sin je pred leti po ponesrečenem skoku v vodo ostal tetraplegik: “Za tetraplegike zbiramo za napravo CO2, ki bo stala v domu Pacug in jim omogočala lažjo prekrvavitev.”

Kako prispevati?

Na 1919 lahko pošljete SMS-sporočilo KATRCA5 ali KATRCA10 in prispevajte 5 ali 10 evrov. Z nakazilom ali skeniranjem QR-kode. Sredstva se zbirajo na tekočem računu Rdečega križa Škofja Loka. Podatki za nakazilo so: Kidričeva cesta 1, 4220 Škofja Loka, namen plačila: KATRCA POMAGA 3. krog, TRR: SI56 0700 0000 0187 397, koda namena: CHAR, sklic: SI00 784010-248

Peter Planinšek